Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

KU PAMIĘCI

 

baner_kapitanat.jpg

 

... Na wietrze robi zapiski

Kto chce jedynie pamięci zawierzyć wiadomość

Bo pamięć nasza jest ulotna wiele rzeczy chwyta,

które natychmiast porzuca i traci, jeśli jej nie ujmie w opoki pisma ...

                                                                                          Jan Amos Komeński

 

 

ZAWODY O PUCHAR WŁADYSŁAWA OWCZARCZAKA I EDWARDA ZEMSKIEGO

.

                      wieczorek2.jpg                                            zemski_wl.jpg

                  Władyslaw Owczarczak                                                                Edward Zemski

 

Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Władysława Owczarczaka i Edwarda Zemskiego są organizowane dla uczczenia pamięci zmarłych członków PZW Koła Ostrów Miasto oraz Koła Wagon Ostrów. Zawody są imprezą otwartą i rozgrywane są kategorii indywidualnej. Rozgrywane są corocznie w okresie jesiennym od roku 1998. Koledzy wędkarze chcąc zatrzymać pamięć po koledze Władysławie i koledze Edku postanowili że będą rozgrywane corocznie zawody wędkarskie ku ich pamięci. Zawody te początkowo organizowane były przez Koło Ostrów Miasto. By przerodzić się w imprezę Okręgową zaliczaną do Mistrzostw Okręgu. Impreza corocznie gromadzi około 70 uczestników. Zawody rozgrywane były do 2011 roku na zbiorniku Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wlkp. Od 2012 roku zostały przeniesione na zbiornik zaporowy Murowaniec. Obecnie organizuje je Okręgowy Kapitanat Sportowy przy współpracy z kolegami z Ostrowskich Kół.

Kol. Władysław Owczarczak ur. 20.08.1926 w Poznaniu odszedł do nas 23.11.1996 roku. W Związku wędkarskim był od 09.09.1949 w Poznaniu od 04.04.1955 w Kole Ostrów Miasto. Pełnił funkcję prezesa Koła w latach 1970 - 1978, 1984 - 1988, Vice-prezesa koła 1992 - 1996. Swoją działalnością społeczną dał się poznać jako dobry organizator. Był współorganizatorem założenia Okręgu, członkiem prezydium i plenum, wychowawcą młodzieży. Za swoją działalność wyróżniony :

1970 r. Srebrna Odznaka PZW

1977 r. Złota Odznaka PZW

1983 r. Złota Odznaka PZW z Wieńcami

1997 r. Medal za zasług iw rozwój wędkarstwa PZW, Medalem 100-lecia Zorganizowanego Wędkarstwa Polskiego i wielu innym.

Kol. Edward Zemski ur. 12.11.1936r. odszedł 13.04.1997. Jeden z współzałożycieli i członek zarządu powstałego w 1965 roku Koła PZW przy ZNTK w Ostrowie Wielkopolskim. Wielokrotny mistrz Koła, reprezentant Koła i Okręgu w zawodach ogólnopolskich. Swoimi nietuzinkowymi  umiejętnościami, zamiłowaniem do przyrody i sportu wędkarskiego zaraził sporą rzeszę młodzieży, późniejszych członków kadry Okręgu i Polski. Współzałożyciel i instruktor powstałej pod egidą Okręgu kaliskiego w 1978 roku „ szkółki wędkarskiej" - swoistej kuźni talentów rozwijającego się sportu wędkarskiego. Od 1977r członek OKS i pierwszy trener kadry Okręgu kaliskiego.
Za swoją działalność wyróżniony:
1967r -Srebrna Odznaka PZW,
1978r -Złota Odznaka PZW,
1982r- Złota Odznaka PZW z Wieńcami,
1981r- Medal za zasługi w rozwój wędkarstwa PZW.

 

ZAWODY O PUCHAR CZESŁAWA WIECZORKA

.

   wieczorek.jpg

Czesław Wieczorek

 

Kol. Czesław Wieczorek ur. 19.07.1955 w Lewkowie odszedł od nas 01.06.1990. Członek PZW od 1973 r. W czerwcu 1981 r. utworzył komitet założycielski Koła w Nowych Skalmierzycach. W tym roku powstało dzięki jego inicjatywie Koło przy Kolejowych Zakładach nawierzchniowych „Skalmierzyce". Kolega Czesław został wybrany na stanowisko vice-prezesa ds. sportu i młodzieży Funkcję tą pełnił do 1990 roku. W okresie swej działalności organizował szereg imprez rekreacyjno-sportowych, jak również szkolenie młodych adeptów wędkarstwa, z terenu Gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. Utworzona przez niego kadra koła zdobywała szereg zwycięstw w spławikowych zawodach wędkarskich. Należy dodać że kol Cz. Wieczorek był członkiem kadry Okręgu Kaliskiego. Jako sportowiec był zawodnikiem o wielkim sercu i kulturze osobistej. Był bardzo koleżeński służył radą i pomocą kolegom wędkarzom a szczególnie młodzieży. Wieloletni Komendant Straży Rybackiej. Zwalczał kłusownictwo i dbał o ochronę środowiska. Wielokrotnie odznaczany za swoją działalność . Karierę wędkarską przerwała mu tragiczna śmierć. Zawody o puchar Czesława Wieczorka są rozgrywane wiosną  od 1992 roku. Zawody mają charakter otwarty i zaliczane do Mistrzostw Okręgu w Kaliszu.

 

ZAWODY O PUCHAR KAZIMIERZA JĘDRASA

 

nowy16.jpg

 

 Kol. Kazimierz Jędras popularnie „Kaziu" był pierwszym Prezesem koła WSK Kalisz. Swoją pracę w nowo utworzonym kole - 9 lutego 1975 roku zaczął od sprawowania funkcji Prezesa. Zapoczątkował istnienie koła wędkarskiego, które dzisiaj jest jednym z największych kół w Okręgu Kaliskim PZW. Był prawdziwym społecznikiem i oprócz działalności typowo wędkarskiej, czyli organizowania wycieczek, zawodów wędkarskich, czy pracy na rzecz nowo powstałego koła PZW, również wiele czasu poświęcał pracując na rzecz miasta Kalisza. Umiał wokół siebie zgromadzić i zjednać młodzież, która zawsze miała u niego wsparcie w poznawaniu tajników wędkarstwa. Zawsze chętny do pomocy aktywnie uczestniczył w życiu naszego koła, a także na szczeblu Okręgu. Odznaczony za swoją działalność:

1970 r. Srebrna Odznaka PZW

1976 r. Złota Odznaka PZW

1982 r. Złota Odznaka PZW z Wieńcami

Dębno nad Wartą - ta piękna miejscowość, była dla niego ostatnim miejscem przygody wędkarskiej. Odszedł  09 października 1994 roku podczas zawodów koła WSK Kalisz, jego ostatni szczupak wrócił do rzeki.

Już od 2004 roku odbywają się zawody Okręgowe nazwane jego imieniem- „Puchar Jędrasa", które zainicjowano uchwałą Koła WSK a później Okręgu Kaliskiego PZW - biorący w niej udział najlepsi spinningiści i pasjonaci spinningu kultywują metodę połowu drapieżnika, dla której on osobiście miał dużo uznania. Prestiż tych zawodów co roku jest wyższy, a z pośród kilkudziesięciu biorących udział w tych zawodach wędkarzy, tylko najlepszy umieści tabliczkę na cokole Pucharu Przechodniego.

 

 

 

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin